عکاسی

شناخت پل نرم افزارهای ادوبی Adobe Bridge CC

نرم افزار  Adobe Bridge CC
با استفاده از این نرم افزار قدرتمند که جهت نمایش تصاویر با کلیه فرمت ها می باشد  یک طراح می تواند آرشیو عکس خود را در کمترین زمان مدیریت کند و به عکس مورد نظر خود برای طراحی دسترسی پیدا کند.

نرم افزارهای زیادی برای این منظور وجود دارند که طراح با توجه به نیاز و علاقه خود می‌تواند از آنها استفاده کند؛ اما ممکن است در این میان عدم هماهنگی میان فرمت تصاویر مورد نظر با نرم افزار انتخاب شده باعث شود که در مشاهده و اجرای آن تصویر با مشکل مواجه شویم. شرکت ادوب برای حل این مشکل همزمان با ارائه نگارش CS نرم‌افزاری به نام Adobe bridge همراه محصولات خود ارائه کرده که همچون پلی بین محصولات شرکت Adobe ارتباط برقرار کرده و امکان مدیریت و مشاهده خروجی همه محصولات Adobe را فراهم می‌آورد. که در نگارش های جدید ، در این نرم افزار هم تحولات چشم گیری صورت گرفته است و در حال حاضر شاهد نسخه CC آن در میان نرم افزار های نسخه CC 2015 i هستیم

Bridge نرم‌افزاری است که به کمک آن به راحتی می‌توانیم تصاویر PSD و بسیاری از فرمت‌های فیلم و عکس خود را بدون نیاز به نرم‌افزار اصلی مشاهده کرده و در صورت نیاز نسبت به مرتب‌سازی و برچسب زنی آن اقدام کنیم.

این نرم افزار امکان مدیریت کامل آرشیو عکس را فراهم آورده و به آسان‌ترین شکل ممکن می‌توانیم نسبت به تغییر نام گروهی، اعمال چرخش، مشاهده و تغییر مشخصات مخفی عکس (Metadata) ، ایجاد تصاویر پانوراما، برچسب‌زنی تصاویر، جستجو تصاویر برمبنای نوع فایل، کلمه کلیدی، تاریخ ایجاد، تاریخ اعمال تغییرات، جستجو بر اساس مشخصات دوربین مثل ISO و نوع لنز، وایت بالانس، اندازه دیافراگم، ایجاد مجموعه از تصاویر دلخواه، ایجاد فایل‌های HDR، پانوراما ، اعمال فیلتر تصحیح اعوجاج لنز و مواردی از این قبیل اقدام کنیم. به کمک این نرم‌افزار می‌توانیم با چند کلیک ساده نسبت به ایجاد خروجی PDF یا گالری تصاویر قابل اجرا در وب نیز اقدام نماییم.

یکی از جالب‌ترین قسمت‌های این نرم افزار بخش Review Mode است که امکان مشاهده تصاویر به صورت تمام صفحه در کنار هم و مرور تصاویر و انتخاب تصاویر مورد نظر از داخل مجموعه و ایجاد یک مجموعه جدید را فراهم می‌کنند. برای دسترسی به این بخش کافی است بعد از باز کردن مسیر دلخواه تصاویر در داخل نرم‌افزار کلیدهای Ctrl + B را فشار دهیم تا وارد حالت Review شود و با فشاردادن کلیدهای جهت دار به سمت راست و چپ از صفحه کلید، تصاویر موجود در مجموعه را مرور کنیم و با زدن کلید جهتی پایین تصویر را از مجموعه انتخابی خود خارج کرده و در نهایت تصاویر باقیمانده را  در یک مجموعه جدید ذخیره کنیم. علاوه بر حالت Review، از حالت‌هایFull (کلید Space) و (Slide show (L +Ctrl نیز برای مشاهده تمام صفحه و مشاهده در حالت مرور خودکار تصاویر می‌توانیم استفاده کنیم.

با استفاده از این نرم افزار قدرتمند دیگر نگران ، نمایش فایل های RAW هم نباشید و به راحتی آنها را نیز مدیریت و ویرایش کنید. در صورتی که پلاگین Camera Raw بدرستی روی نرم افزار نصب شده باشد ، شما دیگر لازم نیست حتی برای ویرایش تصاویر فتوشاپ را بازکنید ، زیرا Camera Raw در Bridge باز می شود و شما می توانید اقدامات خود را انجام داده و روی تصویر در همان محیط ویرایش کنید. در این صورت سرعت کاری شما بالاتر خواهد رفت و همینطور میز کار شما فقط Adobe Bridge و Adobe Camera Raw تشکیل می دهد.

پست های مرتبط

۱ دیدگاه

  • حسین فلاح
    اردیبهشت 18, 1395 at 1:54 ق.ظ

    واقعا کاربری / سپاسگزارم

نظر دهید