War-Ali-GHafori

آشنایی با علی غفوری عکاس و مدرس صاحب سبک

 

برگزار کننده دوره های ویژه و تخصصی عکاسی
علی غفوری متولد 1368 در ایران – اصفهان زاده شد .
در نوجوانی به تحصیل در رشته برق پرداخت ، اما دو سال بعد به عکاسی علاقه مند شد و خیلی زود آن رشته را برای همیشه کنار گذاشت .
عکاسی سریعا مبدل به مشغله ی فکری حقیقی او شد و او را بر آن داشت که نه تنها برجنبه ی فنی این رشته ، بلکه بروجه هنری آن نیز تسلط یابد .
او در سال 1390 شروع به تحقیق و بررسی فرهنگی در مورد حجاب کرد و نتیجه ی آن خالق سبکی جدید با پوششی انسانی و بین المللی در عکاسی مدرن شده است
علی غفوری در عکاسی های خود از نمادی فرهنگی و کهن الهام میگیرد و همواره در صدد عکاسی برای تاریخ و آینده گان است ، اثاری که یخ زدن زمان ( احساس سوژه ) در آن احساس میشود
آثار او با اینکه محدودیت های فروان در پوشش بانوان و کارگردانی داشته است ، اما توانسته است در پایگاه های جهانی نظر هنرمندان کشور های مختلف را به خود جذب کند.
هدف از چاپ این کتاب ، آموزش مقدماتی با این سبک عکاسی است
📚 کتاب عکاسی حجاب در سال 2016 منتشر شد
https://www.instagram.com/alighafouri/
علی غفوری – سیات لنزک | دانلود کتاب
آثار علی غفوری، با اینکه محدودیت های فراوان در پوشش بانوان و کارگردانی داشته است، اما توانسته در پایگاه های جهانی همچون سایت ۵۰۰px و ۱x نظر هنرمندان کشور های مختلف را به خود جلب کند.
در کتاب «عکاسی حجاب» ابتدا عکاسی پرتره تعریف شده و انواع مختلف آن مطرح گردیده است، سپس شاخه های «سبک پرتره حجاب» و قوانین کارگردانی این سبک معرفی می شوند. شاخه هایی چون حجاب سورئال، حجاب پرتره و حجاب فرهنگی.
در ادامه کتاب، نورپردازی و تنظیمات دوربین برای عکاسی پرتره (سبک حجاب) آموزش داده شده و در انتها ویرایش این عکس های پرتره را خواهید آموخت.
زحمات این هنرمند در گردآوری کتابی مختصر و بسیار مفید در عکاسی پرتره واقعا قابل تقدیر بوده و مطالعه آن را به همه لنزکی های عزیز پیشنهاد می کنیم. برای مشاهده عکس های پرتره بیشتر از علی غفوری، به صفحه اینستاگرام یا وب سایت وی مراجعه نمایید.
برخی از آثار منحصر به فرد جناب آقای علی غفوری :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برخی از افتخارات جناب آقای علی غفوری :

پست های مرتبط

نظر دهید