پوشش خبرگزاری ایمنا – سایت فتوواک ایران و رویدادی هویت ساز

به گزارش ایمنا، سایت فتوواک ایران به منظور یک مرجع فارسی زبان جهت برگزاری و اطلاع رسانی رویداد فتوواک و نیز برنامه های عکاسی از این قبیل و همچنین ایجاد فضای مناسب تری برای دورهمی های عکاسی بصورت دوستانه و مردمی ایجاد گردیده است و با استفاده از ظرفیت های خود توانسته رویداد فتوواک 2016 را در سراسر ایران و نه تنها در اصفهان برپا گرداند. پارسا باقری مدیر این سایت و سرپرست رویداد عکاسی اصفهان در متن زیر که برای اولین بار در خبرگزاری ایمنا نشر داده می شود، به ابعاد مختلفی از این رویداد و تفکر هویت ساز آن می پردازد. متن پارسا باقری را می خوانیم:

درود خدمت همه هم میهنان گرامی و عکاسان
شادی ، پیروزی، و خردمندی را برایتان آرزومندیم
از یک روزی به بعد عکاسی وارد ایران شد، ابتدا برای بالانشینان جذاب و پر از هیاهو بود و سپس این عطش جلوی دوربین قرار گرفتن در بین همه رواج پیدا کرد و از یک جایی به بعد همه علاقه مند شدند عکس، عکاسی شده خود را داشته باشند. از یک نسلی به بعد دیگر عکاسی کردن رؤیا نبود و آنهایی که علاقه داشتند می توانستند این صنعت را فرا گیرند، از یک عصری به بعد عکاسی فقط صنعت نبود بلکه تبدیل به هنر شده بود و در دامنه روزهایی که زندگی میکنیم هنر عکاسی شاخ و برگ فراوان یافته است و با زیاد شدن دوربین های مختلف عکاسی و وسایل دیجیتالی عکاسی به امری همه گیر تبدیل شده است که علاقه مندان فراوانی دارد و در شمول اختراعاتیست که از روز اول فقط به سمت اوج حر کت کرد و توجه بسیاری از انسان ها را در سراسر این کره خاکی جلب کرد. اما در این قسمت و با توجه به شروع رویداد عکاسی شهری فتوواک، بی مقدمه به اصل مطلب بپردازم.
به رویداد عکاسی شهری فتوواک خوش آمدید، اینجا ایران است اینجا اصفهان است. همه علاقه مندان عکاسی و عکاسان به این رویداد دعوت شدند.امسال با تلاش های فراوان موفق شدیم این رویداد را به شهرهای دیگر هم ببریم تا علاقه مند بیشتری بتوانند در این رویداد شرکت کنند و تصاویر بیشتری از معماری های غنی و آثار باستانی و مردم نگاری ها و شهر نگاری های ایرانی ثبت گردد.بسیار خرسندم که باید بگویم از امسال، تبریز، شیراز، مشهد، رشت، کرمان، یزد، بندرعباس، اردبی و کاشان هم به فوتوواک پیوستند.
شهردار اصفهان، در صحبتی در رابطه با چشم انداز هنری اصفهان می گوید: شهرها مانند موجودات زنده جسم و روح دارند که جسم آن معماری شهر و روح آن خالقان این جسم و هنرمندان هستند و ادامه می دهد فانوس اصفهان هنرمندان هستند، برای رسیدن به این چشم انداز باید از ابزارهای جدید استفاده کرد، ما باید رویکردی نو و کارکردی نو را در نظر بگیریم و در این راه ریشه‌ها و هویت‌های این شهر باید کمک‌رسان باشند. شاید این صحبت بتواند رویکرد فعالیت های فتوواک را روشن کند.
در رویداد عکاسی شهری فتوواک ما عکاسان دور هم جمع می شویم و در محدوده ای تاریخی و در فضایی مملو از معماری و زندگی شهری به عکاسی می پردازیم تابه کشف هر چه بیشتر شهر برسیم.
سپس عکاسان می توانند در مسابقه عکاسی بصورت جهانی و ملی شرکت کنند و تصاویر خود را برای داوری و انتخاب برترین تصاویر ارسال نمایند و پس از انتخاب بهترین ها، نمایشگاهی برای نمایش تصاویر دایر می گردد و پس از آن اختتامیه این رویداد برگزار می شود.
امسال این رویداد در ایران نزدیک به دو هزار نفر علاقه مند و شرکت کننده خواهد داشت و در جهان در شهرهای مختلف نزدیک به سی هزار نفر شرکت خواهند کرد، از اینرو رویداد عکاسی شهری فتوواک یک رویداد جهانی و یکی از بزرگترین رویدادهای عکاسی است.
این رویداد سالیانه، امسال شنبه 10 مهرماه 95 برگزار می گردد، علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر میتوانند به سایت www.photowalk.ir مراجعه نمایند. حامیان این رویداد در بخش «حامیان» در سایت عنوان شده اند.
پارسا باقری مدیر سایت عکاسی شهری فتوواک ایران و سرپرست برگزاری رویداد عکاسی اصفهان./
12176/135

http://www.imna.ir/fa/doc/news/249311/%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%88%D8%A7%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%B2

پوشش خبرگزاری ایمنا – سایت فتوواک ایران و رویدادی هویت ساز

پست های مرتبط

نظر دهید