دوربین سونی مدل آلفا 7r

جدید ترین مدل دوربین سونی Sony’s 61-MP A7R IV

جدید ترین مدل دوربین سونی Sony’s 61-MP A7R IV وارد بازار شد

این یک سال گذشته بازار رقابت در صنعت دوربین بوده است. کانن، نیکون، و پاناسونیک پس از سالها با تمرکز بر روی DSLR ها الان با دوربین های mirroless که از حساس ترین سنسورها بهره میبرند، در نهایت همه با دوربین های EOS R، Nikon Z و Lumix S1 وارد بازار بدون آینه شدند. با این حال، با وجود تمام این چالش های جدید، سونی همچنان در راس همه ی  آنها در بخش بدون آینه تمام قاب است، با A7 III outselling EOS R و نیکون Z در ژاپن ترکیب شده است. در حال حاضر، با A7R Mark IV جدید، به نظر می رسد که سونی می تواند حتی بیشتر گسترش یابد.
جدید ترین مدل سونی
ویژگی بی نظیر A7R IV یک سنسور فوق العاده با رزولوشن 61 مگاپیکسلی است (که سونی ادعا می کند اولین دوربین بدون آینه کامل است) با سرعت 10 فریم در ثانیه و 15 استاپ محدوده داینامیکی. این پیکسل ها بیشتر از بعضی از دوربین های متوسط می باشد (نه همه رقبای آن را ذکر کنید). A7R IV دارای بارگیری از سایر امکانات پیشرفته مانند حالت عکسبرداری پیکسل ویژه 240 مگاپیکسلی، نقاط تمرکز تشخیص فاز 567 و بدنه ای مقاوم در برابر آب و هوا است.
اما آنچه که ممکن است حتی بیشتر از سنسور A7R IV چشمگیر باشد، همه چیزهایی است که سونی برای بهبود سیستم فوکوس اتوماتیک پیشرو صنعت خود کرده است. سونی می گوید که فوکوس اتوماتیک ردیابی چشم خود را ارتقا داده است بنابراین اکنون می توانید هر دو انسان و حیوانات را در زمان واقعی ردیابی کنید، از جمله هنگام ضبط ویدئو. سونی می گوید ردیابی آن دارای یک الگوریتم جدید است که باید دوربین را به طور قابل اعتماد تر دنبال کند حتی هنگام حرکت های سریع.
رقابت جدید ترین دوربین سونی آلفا7r

درحالت کلی، A7R IV دارای 567 فوکوس نقطه تشخیص فاز در حالت تمام فریم است که 74 درصد از سنسور دوربین را پوشش می دهد. برای کسانی که حتی پوشش بهتر فوکوس اتوماتیک را می خواهند، A7R IV همچنین دارای یک حالت پردازش APS-C 26.2 مگاپیکسلی است که از 325 نقطه تمرکز برای نزدیک به 100 درصد پوشش AF استفاده می کند.

سونی طرح دکمه دوربین را تغییر داده است تا چرخها و چرخهای بیشتری را در دسترس قرار دهد و یک جک استیک جدید تمرکز انتخاب، یک دکمه قفل جبران نوردهی جدید و یک شماره گیری فرمانبری دوباره طراحی شده را اضافه کرده است.

شکل ظاهری سونی آلفا 7r

اولین چیزی که شما متوجه میشید هنگام انتخاب A7R IV جای دستگیره ی بسیار بزرگتر است، که اگر از Alphas کامل فریم قبلی استفاده می کنید، A7R IV را بسیار راحت تر نگه می دارد. A7R IV با وزن کمتر از 1.5 پوند در حال حاضر دوربین بسیار سنگین است، به طوری که قابلیت شارژ بیشتری دارد.

اما از نظر من، چیزی که بیشتر قابل اهمیت بود ، روش آسان استفاده از است . سیستم منوی سونی همچنان به همان اندازه دشوار است که حرکت کند، اما فقط با روشن کردن چشم، دکمه دیافراگم را خنثی می کند. گاهی اوقات احساس می کنید که دوربین خودش عکاسی  می کند، که من از آن قدردانی می کنم، زیرا می توانید روی چیزهای مهم تر مانند ترکیب تمرکز کنید.

در رویداد راه اندازی سونی، که شامل چند صحنه نمایشی حرفه ای بود، سونی حتی یک مدل سگ را  آورد تا مطبوعات بتوانند روی حیوانات Eye Of AF سونی را آزمایش کنند، و این کاملا کار می کند. در حالی که شما می توانید بگویید که AF Eye حیوانات اهلی به نظر نمی رسد که به عنوان چشم AF بر روی انسان، به عنوان سریع و یا سنگ جامد، A7R IV هنوز هم مشکل پیدا کردن چشم های سگ حتی پس از یک جریان ثابت از رفتار تعقیب. همچنین، حتی در کنار یک مدل انسان، دوربین هرگز سعی در بستن به چشم انسان نداشت. به طور خلاصه، فوکوس اتوماتیک سونی حتی بهتر شده است و بزرگترین مزیت آن است که تقریبااز هر بازیکن دیگری در بازار دوربین های بدون آینه کامل است.

مدل ارتقا یافته سونی آلفا 7r

آخرین ارتقاء عمده A7R IV در قالب دو لوازم جانبی میکروفون جدید است: میکروفون 350 دلاری ECM-B1M و آداپتور میکروفن $ 600 XLR-K3M XLR. هر دو لوازم جانبی با مبدل های صوتی مبدل آنالوگ به دیجیتال ساخته شده اند به طوری که به جای ارسال صدای آنالوگ به دوربین، A7R IV می تواند صوتی دیجیتال را درست به یک فایل ویدئویی جاسازی کند. و اگر می خواهید از این لوازم جانبی با دوربین های دیگر استفاده کنید، هر دو دارای یک سوئیچ هستند که به شما امکان می دهد یک سیگنال آنالوگ را نیز نمایش دهد.

بنابراین برای عکاسی پرتره، عروسی، و یا عکاسی منظره، A7R IV فقط می تواند دوربین بعدی کامل شما باشد. واقعا تنها عکاسانی هستند که ممکن است علاقه مند نباشند، کسانی هستند که به طور منظم ورزش می کنند، به عنوان عکسبرداری مستمر A7R IV 10 FPS برای این اندازه کافی نیست.

امکانات تازه دوربین آلفا 7r

اما شما بهتر است طرفدار، زیرا، با قیمت 3500 دلار (فقط بدن)، Sony A7R IV قطعا ارزان نیست. یا من فکر می کنم شما می توانید شروع به صرفه جویی در حال حاضر قبل از رسمی دوربین در ماه سپتامبر به فروش می رسد. صرف نظر از آن، در سال 2018، ما پیشین این دوربین را به نام جدیدترین دوربین از دوربین های بدون آینه معرفی کردیم و با A7R IV، سونی ممکن است فقط به چیزی جدید برسد.

منبع:سایت gizmodo.com

پست های مرتبط

نظر دهید