رویداد_عکاسی_فتوواک_ابَرماه

رویداد عکاسی فتوواک | ابَرماه | دوشنبه 24 آبان ماه 1395

⚡️رویداد عکاسی فتوواک – ابَرماه
24 آبان ماه

🌝بزرگترین ماه زندگی تان را در24 آبان در آسمان ببینید
🌙دانشمندان ادعا کردند که در پی وقوع پدیده ای در منظومه شمسی در 14 نوامبر( 24 آبان ) ماه به اندازه ای به زمین نزدیک می‌شود که می‌توان آن را در بزرگترین سایز ممکن مشاهده کرد .
تصویر بزرگترین ماه زندگی تان را در24 آبان در آسمان ببینید
دانشمندان توصیه می کنند که نمایش نور باورنکردنی از سیاره ماه در 24 آبان را از دست ندهیم چرا که تا سال 2034 این پدیده دیگر ظهور نخواهد کرد .
در واقع این پدیده “ابرماه “سومین مورد در سال جاری میلادی است چرا که در 16 اکتبر و 14 دسامبر نیز ماه به بزرگترین شکل خود از کره زمین دیده می‌شود اما در 24 آبان ماه به خیره کننده ترین حالت خود می‌رسد.
این نه تنها نزدیک ترین ماه کامل درسال 2016 بلکه نزدیک ترین ماه کامل تا به امروز در قرن 21 است.

ارسال عکس خود به آدرس های فتوواک ایران تا 30 آبان ماه
تصویر ارسال فقط می بایست متعلق به 24 آبان ماه باشد.

آماده‌باش رصد بزرگ‌ترین ماه ۷۰ سال گذشته در ۲۴ آبان

دانش > نجوم – ماه قرار است تا چند روز آینده در بزرگترین اندازه ممکن در آسمان شب دیده شود، حالتی که ابرماه شهرت دارد و طی آن ماه به نزدیک ترین فاصله خود از زمین خواهد رسید.

خيلي‌ها از دوستداران آسمان شب اين روزها در حال آماده كردن خود براي رصد و عكاسي از بزرگترين ابرماه هستند كه در تقريبا 70 سال مي‌توان آن را مشاهده كرد. این ابرماه در تاریخ 24 آبان، 14% بزرگتر و 30% روشن‌تر از یک ماه کامل معمولی دیده می‌شود. چرا که در این تاریخ ماه در مدار بیضوی خود به دور زمین، به نزدیکترین فاصله خود تا ما رسیده است.

بهترین زمان برای دیدن و بخصوص عکس‌برداری از این ابرماه به هنگام طلوع آن از سمت شرق است. چرا که به دلیل خطای انسانی و اینکه ماه در پس‌زمینه اشیای آشنایی چون کوه و درخت قرار می‌گیرد، بزرگتر از آن چیزی که هست به نظر خواهد رسید.براي رصد اين ابرماه بهتر است از نور مناطق شهري فاصله بگيريد.

رویداد عکاسی فتوواک | ابَرماه | دوشنبه 24 آبان ماه 1395

بزرگترین ماه زندگی تان را در 24 آبان مشاهده کنید

https://telegram.me/iranphotowalk  کانال تلگرام

https://telegram.me/joinchat/BMHtxEDeSdIQmC5kfcSklQ  گروه تلگرام اصفهان

https://telegram.me/joinchat/BMHtxD-PZSqYmeGcWfz8yg گروه تلگرام جامعه عکاسی فتوواک ایران

پست های مرتبط

نظر دهید