فلش دوربین عکاسی

چه موقع باید از فلش استفاده کرد؟

زمان استفاده از فلش

بعضی از عکاسان با ایده استفاده از فلش یا نور مخالفت هستند.گاهی اوقات دلیل آن این است که فلش را متناسب با سبک خود نمیدانند،وگاهی نیز آنها با استفاده از فلش احساس راحتی ندارند.در حالی که ما به عنوان عکاس اغلب نور نرم و طبیعی را دوست داریم،دانستن اینکه چگونه از نورمصنوعی استفاده کنیم می تواند در محیط های کم نور بسیار ارزشمند باشد.

در این مقاله می خواهیم موارد استفاده از فلش را بررسی کنیم و بگوییم چگونه می تواند به نفع ما کارکند. ما این مقاله را به عکاسی در فضای باز و در فضای بسته  تقسیم کردیم تا آن را برای همه آسان کند.شما هم میتوانید تجربیات خود رابا ما در میان بگذارید.

1)  فضای بسته  Indoors

سالن های بزگ، کلیساها، مناطق پذیرایی عروسی / شرکت های بزرگ
به عنوان یک حرفه ای، باید حداقل وسایل نورپردازی پایه را داشته باشید تا بتوانید روز را با سهولت سپری کنید.گران ترین مدل های DSLR ها ممکن است به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا عکس ها را در محیط های کم نور روشن بگیرند، اما این یک بازی سازش است. اگر سطح نور کم باشد، شما باید با تصاویر تاریک به دلیل تاری حرکت باید با لرزش دوربین مقابله کنید، یا باید سطح ISO را خیلی بالا ببرید، که به وضوح موجب افزایش نویز،تغییر رنگ و ایجاد دامنه داینامیکی می شود. به طور خلاصه، شما گزینه های بسیار کمی برای پردازش دارید.

چرا به جای آن از فلاش استفاده نمی کنید؟

شما می توانید با یک پیکربندی ساده با فلاش نصب شده بر روی دوربین خود شروع کنید.
مراسم عروسی، کلیساها و اتاق ها  مستعد ابتلا به نور کمتری هستند. ایده در اینجا این است که قادر به ایجاد یک منبع اولیه نور باشید که روشن تر و لذت بخش تر از نور کم است. به طور کلی، کلیساها اجازه استفاده از فلاش را در مراسم نمی دهد و شما باید قبل از مراسم در مورد استفاده از نور مصنوعی با مقامات کلیسا صحبت کنید. اما مطمئنا می توانید از strobes و اصلاح کننده های نور در سایر نقاط استفاده کنید.

 

بنابراین، از کجا باید شروع کرد؟

اگر سقف سفید دارید که خیلی بالا نیست، می توانید روی دوربین خود فلش  قراردهید و نور را از سقف یا دیوارهای سفید نزدیک پیدا کنید. اگر دیوار / سقف از رنگ های مختلف پوشیده شده بود،توصیه نمی کنیم فلش را بطور کامل استفاده کنید..
به طور مثال دیوارهای سبز یک رنگ پوست سبز زیبا را در موضوعات شما ایجاد خواهد کرد. تنظیمات پیچیده تر شامل انتقال منبع نور از دوربین شما، معمولا به عنوان “فلاش خارج از دوربین” نامیده می شود. تنظیم یک فلاش پشت موضوع خود به عنوان نور لامپ و یک فلاش تک پخش کننده ویایک چترمی تواند تصاویر عالی در محیط های داخل خانه ایجاد کند. با سیستم دوربین های مدرن، می توانید هر دو به طور مستقیم از دوربین خود با فرستنده های مادون قرمز یا رادیو فلش آن را  کنترل کنید .

 

اگر سؤال، نظر یا بازخورد دارید، لطفا آنها را در بخش نظرات  ارسال کنید.

جزئیات عکاسی فضای بسته

اگر شما یک عکاس رویدادی هستید،بخشی از کار شما این است که عکس هایی را برای مشتری که رویداد خاصی را ایجاد کرده اند تهیه کنید.
مشتری ها  متفاوت هستند و به طراحان عروسی،گلها،نانوایی ها و غیره محدود نمی شوند.به عنوان یک عکاس رویداد، انتظار می رود که این جزئیات را به خوبیبشناسید.از لحاظ روشنایی جزئیات، شما برای  سالن های بزرگ نیاز به روشن کردن ندارید، اما کار با اقلام ثابت بسیار ساده تر است، زیرا آنها حرکت نمی کنند و یا سرو صدا نمی کنند.

 اگر می خواهید از فلاش استفاده کنید،باید اطمینان حاصل کنید که حداقل در یک محل نیمه روشن عکس میگیرید. آنچه شما در اینجا نیاز دارید سه پایه و یک دوربین با سرعت شاتر پایین تر است. این فرایند اطمینان می دهد که دوربین نور کافی برای تولید یک عکس تیز و متعادل ایجاد می کند.
یک چیز که آن را انجام نمی دهد، سرعت بخشیدن به روند است. اگر می خواهید زمان خود را به نصف کاهش دهید و یا عکس برداری سریعتری داشته باشید ، دقت خود را در کار بالا ببرید و با تمرکز کار کنید، تنها شرط دیگر این است که به درستی محل را روشن کنید. برای این منظور، یک فلاش در بالای دوربین شما، ممکن است کافی باشد. اما شما می توانید کمی با پیچیده تر با نور مستقر شده و کمی روشن تر عکاسی کنید مانند حرفه ای ها .

 

NIKON D3S + 50mm f/1.8 @ 50mm, ISO 200, 1/80, f/1.8

2) فضای باز

2.1) Fill Flash – هنگامی که موضوع شما کم رنگ است

اکثر عکاسان فلاش خود را خارج از منزل یا محل کار نمیبرند. اگر گفتم که من یکی از آنها نیستم دروغ گفته ام. من عاشق نور طبیعی هستم و هیچ چیز ساده تر از تشخیص یک پس زمینه بزرگ با یک سایه خوب نیست. لازم به ذکر است اگر شما عکاسی را در بعد از ظهر، زمانی که نور بسیار  زرق و برق دار است. یادگیری نحوه تنظیم نور در موقعیت هایی مانند این بسیار مهم است همانطور که پرتوهای خورشید ممکن است مشکلات را در عکاسی از افراد ایجاد کند. عدم وجود خورشید و در نتیجه نور محیط خوب، به همان اندازه دردناک خواهد بود. خیلی شبیه عکاسی در داخل خانه، شما ممکن است نیاز دارید که سوژه خود را در یک منبع نور مصنوعی قرار دهید.

2.2) فلاش را پر کنید – هنگام عکسبرداری با نور پس زمینه

عکاسی افراد با نور پس زمینه می تواند یک جدایی خوب ایجاد کند و عمق بیشتری را به تصاویر بدهد. اما شما همچنین باید بدانید که اگر موضوع به شدت دارای نور پس زمینه باشد (با پشت خورشید می گویند)، طرف مخالف موضوع که در آن شما ایستاده اید ممکن است تحت فشار قرار گیرد. درحالی که شما می توانید از رفلکتور برای کمک و قرار دادن آن  در روبروی نور و وپرکردن نور مورد نیاز به جای فلش  می تواندعکس بهتری را به همراه داشته باشد. یک نور منتشر شده دور از دوربین، کار را انجام می دهد. معمولا برای استفاده از یک فلاش متوسط ​​یا یک جعبه نرم در یک پایه باید استفاده کنید.

عکاسی در فضای باز

نیکون D3S + 85mm f / 1.4 @ 85mm، ISO 100، 1/250، f / 2.8

2.3) روز آفتابی – غلبه بر خورشید برای جلوگیری از نقاط داغ و سایه های شدید

عکسبرداری در روزهای آفتابی، معمولا در بعدازظهر است، زمانی که خورشید مستقیما درحال پایین اومدن است.در حالی که برخی از چیزهای زرق و برق دار را می توان با نور شدیدانجام داد،عکسبرداری پرتره ممکن است در چنین مواردی نباشد.خیلی شبیه عکاسی با نور در پس زمینه، من توصیه می کنم با یک چتر ساده  کار خود را دنبال کنید. قرار دادن فلاش به درستی کمک می کند که سایه های روی چهره های افراد مشخص نشوند.

عکاسی فضای باز

2.4) اجتناب از رنگ رنگ محیط زیست بر روی پوست پوست خود را

در حالی که با رفلکتور های  طبیعی کار می کنید، همیشه به یک مشکل می رسیم که در آن موضوع شما رنگ سطح بازتاب را درک می کند.در عکاسی با مشکلات مشابهی روبرو میشوم و مطمئنا در طول پردازش پس از پردازش، بدون هیچ زحمتی میتوانم از آن بیخبر باشم.اگرچه در دوربین هیچ درمان ای وجود ندارد،میتوانید این اثر را با استفاده از یک رفلکتور درست در کنار موضوع خود کاهش دهید.شما همچنین می توانید فلش پر شده(چتر، نرم افزار یا سایر اصلاح کننده ها)را برای روشن شدن موضوع خود بکار ببرید،که بیشتر یا کمتر از سایر پس زمینه ها جدا می شود و بازتاب رنگ را کاهش می دهد.من متوجه شدم که استفاده از فلش در چنین شرایطی بسیار ساده تر از یک رفلکتور است،به خصوص وقتی که من میخواهم سوژه های خود را از زوایای مختلف ببندم.

 

عکس فضای باز کودک

10-PRO1 Touit + 1.8 / 32 @ بتن کن 32mm، ISO 200، 1/125، F / 4.0

2.5) با افزودن رنگ های مختلف به تصاویر با ژل لذت ببرید

صرف نظر از اینکه روزهای سختی ممکن است اتفاق بیفتد، در هر موردی که شما عکاس می کنید کمی اتاق را ترک کنید.
من توصیه می کنم شروع کردن با چیزی بسیار ساده و به تدریج پیشرفته، درک شما را کمی بیشتر میکند.
اگر عکسی از یک عروسی دارید، احتمالا روزی با هر آنچه که می گذرد، کار می کنید.
از آنجا که ما نمی توانیم پیش بینی کنیم چه اتفاقی می تواند رخ دهد با آب و هوا، اقامت و مواردغیر برنامه ریزی شده دیگر،
شما ممکن است علاقه مند به تلاش از چیزی جدید باشید.
اما من از شما خواسته ام تا کمی بیشتر اعتبار دهم و مرزهای خود را تحمل کنم.

وقتی من عروسی می کنیم، ما قول می دهیم کاری را انجام دهیم که کمی با هر عروسی متفاوت باشد.
این چیزی نیست که زیاد باشد، اما چیز کمی متفاوت از هر عروسی دیگر است.
ما معمولا برای یک نگاه خاص به دنبال یک ایده بسیار ساده تر است تا در یک روز عجیب و غریب ازعروسی قرار بگیرد و به آسانی تکمیل شود.
با اجرای چنین پروژه های کوچکی در طول زمان، شما می دانید که چه زمانی قادر به ایجاد خلاقیت هستید.

 

هنگام استفاده از فلش (7)

3) نتیجه گیری

فلش به شما کمک می کند تا بعد دیگری را در عکاسی خود استفاده کنید.
در حالی که گاهی اوقات شما هیچ گزینه دیگری ندارید، اما از فلش استفاده کنید،
من هر عکاس را خارج از آن تشویق می کنم تا کمی خلاقیت را ترک کند.
صرف نظر از نوع عکاسی که انجام می دهید،
فقط یک مهارت دیگر است که شما رابه چالش کشیده و انگیزه می دهد تا کاری متفاوت انجام دهد.

 

NIKON D700 + 50mm f / 1.4 @ 50mm، ISO 320، 1/160، f / 2.8

اگر سؤال، نظر یا بازخورد دارید، لطفا آنها را در بخش نظرات  ارسال کنید.

فصل 11:تنظیمات دوربین

پست های مرتبط

نظر دهید